DualShock 4 Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

DualShock 4’ü kablolu veya kablosuz, bilgisayarımıza nasıl bağlarız? Gelin hep birlikte inceleyelim.
Takip Et

DualShock 4, bilgisayar için üretilmiş bir oyun kolu değil. PlayStation, kontrolcülerinde “DirecktInput” sürücüsünü kullandığı için herhangi bir program kullanmadan DualShock 4’ü bilgisayarlarımızda kullanamıyoruz. Buna rağmen PC oyuncuları için bu bir engel değil, zira DualShock 4 gibi son yılların en performanslı kontrolcüsünü, kısa ve basit bir yol ile bilgisayarımıza bağlayabiliyoruz.

DualShock 4 bilgisayara nasıl bağlanır?

Görsel 7: DualShock 4 Bilgisayara Nasıl Bağlanır? - Rehber - Pilli Oyun

  • DualShock 4’ünüz “Controller” kısmında gözükecektir, eğer gözükmüyor ise programı kapatıp kabloyu kontrol edin. 

Görsel 9: DualShock 4 Bilgisayara Nasıl Bağlanır? - Rehber - Pilli Oyun

  • DualShock 4 şuan kablolu bir şekilde kullanıma hazır. Şimdi sıra geldi Bluetooth ile bağlanmaya.
  • Settings’e tıklıyoruz. Bu kısım DS4Windows ve DualShock ile ilgili birçok noktayı kontrol etmemizi sağlayan kısım. Programın güncelleştirmelerini buradan takip edip, anında güncelleme işlemini yapabilirsiniz. 
  • DualShock’ın kablosunu çıkarıyoruz, daha sonra DualShock 4’ün üzerinde “PS” düğmesi ve “Share” düşmesine aynı anda basıyoruz ve bekliyoruz. Yaklaşık 3-4 saniye sonra DualShock üzerindeki ışık hızlı hızlı yanıp sönmeye başlayacaktır.Görsel 11: DualShock 4 Bilgisayara Nasıl Bağlanır? - Rehber - Pilli Oyun
  • Bilgisayarınız Bluettooth ayarlarından “Yeni Cihaz Ekle” kısmına tıklıyoruz, artık DualShock 4’ünüz “Wireless Controller” olarak bilgisayarınız tarafından seçilebilir olacaktır.
  • İşlem tamamdır. DualShock 4’ümüzü hem kablolu hem de kablosuz bir şekilde bilgisayarımıza bağladık.

Bu işlemleri sadece ilk sefere mahsus yapıyoruz. DualShock 4’ü kullanmak için önce DS4Windows’u açmak daha sonra “PS” düğmesine basıp DualShock 4’ü açmanız yeterli olacaktır.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi ve sorularınızı yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Kojima Abandoned Üzerine Çalışıyor

Sonraki İçerik

Hitman 3 Tüm Kapı ve Kasa Kodları

Alakalı İçerikler